Preskočiť na hlavný obsah

Starostlivosť o pokožku v zime - časť IV. - nohy

V predchádzajúcich častiach som písala o tom, ako sa treba starať v zimnom období o pokožku  na tvári, o vlasy a ruky. Tento blog by som rada venovala nohám.


NOHY

Súčasťou každodennej starostlivosti by v zime mala byť aj starostlivosť o pokožku nôh. Nejde len o vhodný výber topánok, ponožiek ale aj o používanie tej správnej kozmetiky.
V zime krémujeme mastnejším krémom tvár, ruky, staráme sa o vlasy a skúšame rôzne kúry, no na nohy človek akosi zabúda. "Veď ich ani nie je vidieť, schovávam ich v topánkach", a potom sa vyzujem a vykladám ich, kde sa len dá.

Aspoň každý druhý večer by mala prísť tá správna chvíľa, kedy im treba dopriať aspoň ich 5 minút slávy. Ja osobne začínam peelingom. Konkrétne mätovým. Už po pár minútach mám euforický pocit, že ma lýtka akosi menej bolia a pokožka je prekrvenejšia. Obsahuje mätový extrakt, ekologicky pestovaný olivový olej a aktívne organickú aloe vera. Pomocou granuliek z olivových kôstok odstraňuje zvyšky odumretej pokožky. Dokonca aj mne, šteklivej, jemná masáž nôh prospieva a hlavne mi ponúka svieži pocit po celom dni strávenom v ťažkých zimných čižmách. Po  jemnom vysušení uterákom, netreba zabudnúť aj na miesta medzi prstami, nanesiem tenkú vrstvu krému určeného na nohy a šup do bavlnených ponožiek. 




Mojím favoritom je chladivý krém na nohy z aloe vera z radu produktov Aloe nat. Veľmi príjemne vonia, má upokojujúci  a regeneračný účinok, pokožka je hydratovaná.  Ak moje päty kričia hlasno "pomóóóóóc", na noc im doprajem hrubú vrstvu krému určeného na popraskané päty  alebo len  krém s aloe vera  a samozrejme obujem bavlnené ponožky.




V rámci mojej zvedavosti som vyskúšala aj parfumovaný krém na nohy s olivovým olejom a aloe vera. Popiska tvrdí, že by mal redukovať zápach a zanechávať svieži pocit na nohách. Napísané veľmi stroho, no pravdivo. Patrí medzi ďalších mojich pomocníkov... ešte šťastie, že polička v kúpeľni má nosnosť max. 10 kg. 


Raz do týždňa ponorím nohy do mätového kúpeľa. Používam naň soľný kúpeľ z radu produktov Herbolive. Okrem olivového oleja a mätového extraktu obsahuje aj rozmarín a nohy mi po 15tich minútach priam ďakujú.Odvážni by mohli vytiahnuť svoje vodné masážne prístroje na nohy a umocniť celkový zážitok /ale priznávam, to som neskúšala :) /.





Vcelku cenná rada od kozmetičky, napr. arganový olej vieme na noc aplikovať okolo nechtového lôžka a tiež na veľmi zničené a popraskané päty. Pri veľmi poškodenej a zničenej pokožke netreba čakať zázraky za jednu noc, no postupne by mohli nohy vyzerať k svetu, aj keď, leto je ešte veru ďaleko :).

V poslednej piatej časti si posvietim na cestovné balenia, keďže lyžovačka a prázdninové presuny sú ešte stále v plnom prúde. 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Ako to všetko začalo

Píše sa rok 2007 a mesiac po svadbe pristávame s manželom prvýkrát na Rodose.   Začiatok dovolenky je trochu hektický. "Ževraj" som obliata kávou vďaka turbulenciám v lietadle (toto si teda vôbec nepamätám 😊 ) a môj kufor končí v inom hoteli ako má. Ešteže je večer, z autobusu nič nevidím, cítim len vôňu mora a leta. Ráno je našťastie všetko v poriadku, kufor ma čaká na recepcii a dovolenka môže začať. Prvý dojem je neutrálny. Pochádzam z Kysúc, kde je vždy všetko zelené alebo pod snehom, takže vysušená krajina a „holo-kopec“, pri ktorom teraz bývame, ma moc nevedia očariť.   Ale potom to postupne začína, výlet do Lindosu, potulky historickým Rodosom, plavba loďou do Stegny a hŕba mini marketov, ktoré lákajú nielen čačkami ale aj oblečením a kozmetikou. Oblasť Kolymbie nám učaruje. Maličké učupené taverny s vynikajúcim gréckym jedlom a premyslenou stratégiou majiteľov, ako si kúpiť ďalšie a ďalšie pivo Mythos alebo iný nápoj (ku každému dostanete solené arašidy alebo puk

Cretan dittany

Zdroj: http://hermionesgarden.blogspot.sk /2011/05/origanum-dictamnus-dittany-of-crete.html Cretan dittany / Origanum dictamnus/ , dittany of Crete alebo hop majoran sú všetko názvy pre rastlinku rastúcu najmä v skalnatých horských oblastiach  Kréty.   Snaha o preklad do slovenčiny bola márna. Na botanickom fóre mi bolo doporučené používať latinský názov. Veľmi milá pani zo SAV prehľadala slovenské názvoslovie druhov a záhradkárske encyklopédie. Všade sa používa len s vedeckým menom bez prekladu do slovenčiny. Keďže ide o rastlinku príbuznú s oreganom a pamajoránom, môžme ju prekladať ako krétsky pamajorán alebo pamajorán z Kréty (Origanum dictamnus), ide však len o opisný tvar, nie doslovný preklad.   Ide o endemický druh ostrova Kréta, prirodzene rastie len na tomto ostrove, pestuje sa však aj v iných oblastiach pre farmaceutický priemysel. Pestuje sa v Embaros-e (na úpätí hôr Dikti pri Heraklione, je centrom pre pestovanie bylín) a v okolitých dedinách južne od He

Prečo vyskúšať tuhé mydlá a tuhé šampóny?

  Prečo vyskúšať tuhé mydlá a tuhé šampóny?   Nejde o trend, ktorý býva niekedy neúprosný, ale skôr o celkové výhody, ktoré tieto tuhé šampóny a  tuhé kondicionéry ponúkajú. Už niekoľko mesiacov sú v ponuke tuhé šampóny a  tuhý kondicionér od spoločnosti VisOlivae. Nejde len o ich neskutočnú vôňu, ale aj fakt, že sa dajú kúpiť aj podľa typu vlasov – či už pre všetky typy , normálne a suché ; či mastné vlasy, dokonca šampón proti vypadávaniu vlasov .  Zaujímavý je tuhý šampón určený  na zjednotenie mosadzných tónov blond, bielych alebo sivých vlasov. Jeho sýta fialová farba je úplne úžasná. Zoberte si zloženie: kaolín, olivový olej, pšeničné proteíny, med, ricínový olej, bergamotový olej, bambucké maslo, kakaové maslo, vitamín E, arganový olej, levanduľový olej, vavrínový olej, olej z listov pelargónie, rozmarínový olej..... uf, kto to dočítal do konca. Podľa mňa „pecka“. Samé dobré veci pre naše vlasy.   Nie som v obore kozmetiky nejaká hviezda, no porovnaním zloženia tých