Preskočiť na hlavný obsah

Starostlivosť o pokožku v zime - časť I. - tvár


Zimný čas je nenávratne tu. Je jedno, či so snehom alebo bez, nášmu telu a hlavne pokožke teplotné zmeny dávajú zabrať. Prekúrené miestnosti, následný pohyb vonku, to všetko sa odzrkadľuje nielen na tvári, ale na všetkých nekrytých miestach nášho tela. Všadeprítomné všeobecné rady typu často vetrajte, obmedzujte teplotné výkyvy rýchlymi prechodmi z tepla do zimy, dopĺňajte si telo vitamínmi, otužujte sa, dodržujte pitný režim, noste rukavice a šál aj v prípade nízkych (nielen mrazivých) teplôt... to sú skvelé rady, ale skĺbené s dobrou kozmetikou môžu mať priam zázračné účinky. 


TVÁR

Počas chladných dní by sme nemali zabúdať na svoju pleť, ak ju chceme mať sviežu a zdravú. Zamerajme sa na jej dôkladnú ochranu a najmä regeneráciu. Počas pobytu na horách by sme mali túto starostlivosť dokonca zdvojnásobiť. Okrem mrazivého vzduchu a vetra ju ohrozuje aj silné UV žiarenie. Nechránená pokožka ľahšie stráca elasticitu a ľahšie sa vysušuje. Ak sa teda chystáte tráviť čas na horách, nezabudnite si do tašky zbaliť prípravky s dostatočným ochranným faktorom. 

Pleť dostatočne hydratujte a nezabúdajte na jej dôkladné odlíčenie (a to nemusíte byť ani nalíčená). Po pleťovom mlieku by malo nasledovať pleťové tonikum prípadne micerálna voda a tvár treba natrieť vhodným krémom. Pleť by si mala udržať vlhkosť po celý deň, v zime totiž potrebuje viac tuku. Vyberajte si krémy bohaté na rastlinné oleje (arganový, mandľový  či olivový) alebo živočíšne oleje (lanolín, norkový olej). 



Pre pobyt na horskom slniečku by som odporučila krém na tvár s ochranným faktorom SFP 30 z výrobkov Aloe nat. Krém má vysoký ochranný faktor a chráni pleť pred UVA, UVB ultrafialovým žiarením. Je obohatený o slnečnicový olej, aktívny výťažok z organického aloe vera, vitamín E, ktorý aktivuje obranyschopnosť pokožky pred slnkom a chráni ju pred známkami starnutia.



Z produktov Argan oil by som doporučila 24 hodinový krém, ktorý existuje v dvoch verziách pre normálnu a suchú pokožku a pre zmiešanú až mastnú pleť. Oba krémy obsahujú ochranu proti 
slnečnému žiareniu, a prísady ako je arganový olej, mandľový olej, vitamín E, panthenol, organický olivový olej hĺbkovo hydratujú, vyživujú a starajú sa o vašu pokožku.


Mojím favoritom je však výživný nočný krém z radu Herbolive, nemá síce slnečný filter, ale obsahuje prírodný olivový olej, bambucké maslo a pantenol. Používam ho aj cez deň, nakoľko je mastnejší, má veľmi príjemnú vôňu, rýchlo sa vstrebáva, nezanecháva na pleti mastný film.


Cenná rada od kozmetičky, pokiaľ máte možnosť, dva až trikrát denne si tvár odlíčte a na vyčistenú pleť naneste vrstvu hydratačného krému a nechajte pôsobiť cca 15 minút. Zvyšky krému utrite do vreckovky.



Nemali by sme zabúdať ani na pery. Množstvo ľudí má zlozvyk si ich oblizovať a výsledkom sú popraskané, boľavé a neesteticky začervenané pery. Produkty Herbolive ponúkajú 6 druhov prírodných balzamov. Pozitívne ohlasy sú aj od mužov, obľúbený je nielen arganový, olivový ale aj s aloe vera. Ženy ocenia sladkú príchuť kokosu, exotické ovocie alebo príchuť granátového jablka, čo je opäť môj neoceniteľný pomocník a kabelkový všadeprítomný kamarát. 



V druhej časti sa budeme venovať zimnej starostlivosti o vlasy. 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Čas dovoleniek sa blíži

  Leto máme predo dvermi. Ani sa nenazdáme a deťom začnú prázdniny. Odpadne im stres zo školy (aj nám rodičom), všetci sa budeme zaručene viac usmievať. Prijímať vitamín D konečne z iného zdroja ako "tabletkového" je na nezaplatenie. Slniečko nám bude svietiť až do samého večera a aj po práci sa budú dať podnikať výlety či už po vlastných alebo na bicykli. No a niekto sa možno bude tešiť na jeseň, lebo toho slniečka bude už jednoducho „too much“ (príliš veľa). Podaktorí strávime čas na Slovensku v jeho čarokrásnych zákutiach, iní dáme prednosť dovolenke pri mori. Či už obľubujeme tie isté destinácie a každoročne sa tam vraciame (lebo druhý domov), alebo túžime spoznávať nové krajiny, všade nás to slniečko bude sprevádzať. Kiežby sa dalo na dovolenku len-tak presunúť bez balenia všetkých tých nami potrebných vecí. Podaktorí to dokážu. Môj syn si do tábora s frflaním zbalí opaľovací krém a po príchode ho nepoužitý vybalí, lebo ho zabudol používa...

Ako to všetko začalo

Píše sa rok 2007 a mesiac po svadbe pristávame s manželom prvýkrát na Rodose.   Začiatok dovolenky je trochu hektický. "Ževraj" som obliata kávou vďaka turbulenciám v lietadle (toto si teda vôbec nepamätám 😊 ) a môj kufor končí v inom hoteli ako má. Ešteže je večer, z autobusu nič nevidím, cítim len vôňu mora a leta. Ráno je našťastie všetko v poriadku, kufor ma čaká na recepcii a dovolenka môže začať. Prvý dojem je neutrálny. Pochádzam z Kysúc, kde je vždy všetko zelené alebo pod snehom, takže vysušená krajina a „holo-kopec“, pri ktorom teraz bývame, ma moc nevedia očariť.   Ale potom to postupne začína, výlet do Lindosu, potulky historickým Rodosom, plavba loďou do Stegny a hŕba mini marketov, ktoré lákajú nielen čačkami ale aj oblečením a kozmetikou. Oblasť Kolymbie nám učaruje. Maličké učupené taverny s vynikajúcim gréckym jedlom a premyslenou stratégiou majiteľov, ako si kúpiť ďalšie a ďa...

Čo je to spirulina?

Ako prvé, keď niekto povie spirulina, si predstavím zelenú tabletku, ktorú mám pravidelne jesť (najlepšie nalačno?) alebo sypký prášok, ktorý zmiešam s vodou a treba ho vypiť .....  (Prešla som si pitnou kúrou zo zeleného jačmeňa. Kým som si navykla na chuť, pri každom glgu som sa presviedčala, že veď je to pre moju očistu organizmu, stihol to dopiť manžel. Ešteže tak 😉. )                                                                                            Obr. č. 1 Ale čo to vlastne spirulina je? Odkiaľ pochádza, má nejakú históriu?  Boom spiruliny, chlorelly, zeleného jačmeňa je už dlhé roky ...