pondelok 29. decembra 2014

Starostlivosť o pokožku v zime - časť I. - tvár


Zimný čas je nenávratne tu. Je jedno, či so snehom alebo bez, nášmu telu a hlavne pokožke teplotné zmeny dávajú zabrať. Prekúrené miestnosti, následný pohyb vonku, to všetko sa odzrkadľuje nielen na tvári, ale na všetkých nekrytých miestach nášho tela. Všadeprítomné všeobecné rady typu často vetrajte, obmedzujte teplotné výkyvy rýchlymi prechodmi z tepla do zimy, dopĺňajte si telo vitamínmi, otužujte sa, dodržujte pitný režim, noste rukavice a šál aj v prípade nízkych (nielen mrazivých) teplôt... to sú skvelé rady, ale skĺbené s dobrou kozmetikou môžu mať priam zázračné účinky. 


TVÁR

Počas chladných dní by sme nemali zabúdať na svoju pleť, ak ju chceme mať sviežu a zdravú. Zamerajme sa na jej dôkladnú ochranu a najmä regeneráciu. Počas pobytu na horách by sme mali túto starostlivosť dokonca zdvojnásobiť. Okrem mrazivého vzduchu a vetra ju ohrozuje aj silné UV žiarenie. Nechránená pokožka ľahšie stráca elasticitu a ľahšie sa vysušuje. Ak sa teda chystáte tráviť čas na horách, nezabudnite si do tašky zbaliť prípravky s dostatočným ochranným faktorom. 

Pleť dostatočne hydratujte a nezabúdajte na jej dôkladné odlíčenie (a to nemusíte byť ani nalíčená). Po pleťovom mlieku by malo nasledovať pleťové tonikum prípadne micerálna voda a tvár treba natrieť vhodným krémom. Pleť by si mala udržať vlhkosť po celý deň, v zime totiž potrebuje viac tuku. Vyberajte si krémy bohaté na rastlinné oleje (arganový, mandľový  či olivový) alebo živočíšne oleje (lanolín, norkový olej). Pre pobyt na horskom slniečku by som odporučila krém na tvár s ochranným faktorom SFP 30 z výrobkov Aloe nat. Krém má vysoký ochranný faktor a chráni pleť pred UVA, UVB ultrafialovým žiarením. Je obohatený o slnečnicový olej, aktívny výťažok z organického aloe vera, vitamín E, ktorý aktivuje obranyschopnosť pokožky pred slnkom a chráni ju pred známkami starnutia.Z produktov Argan oil by som doporučila 24 hodinový krém, ktorý existuje v dvoch verziách pre normálnu a suchú pokožku a pre zmiešanú až mastnú pleť. Oba krémy obsahujú ochranu proti 
slnečnému žiareniu, a prísady ako je arganový olej, mandľový olej, vitamín E, panthenol, organický olivový olej hĺbkovo hydratujú, vyživujú a starajú sa o vašu pokožku.


Mojím favoritom je však výživný nočný krém z radu Herbolive, nemá síce slnečný filter, ale obsahuje prírodný olivový olej, bambucké maslo a pantenol. Používam ho aj cez deň, nakoľko je mastnejší, má veľmi príjemnú vôňu, rýchlo sa vstrebáva, nezanecháva na pleti mastný film.


Cenná rada od kozmetičky, pokiaľ máte možnosť, dva až trikrát denne si tvár odlíčte a na vyčistenú pleť naneste vrstvu hydratačného krému a nechajte pôsobiť cca 15 minút. Zvyšky krému utrite do vreckovky.Nemali by sme zabúdať ani na pery. Množstvo ľudí má zlozvyk si ich oblizovať a výsledkom sú popraskané, boľavé a neesteticky začervenané pery. Produkty Herbolive ponúkajú 6 druhov prírodných balzamov. Pozitívne ohlasy sú aj od mužov, obľúbený je nielen arganový, olivový ale aj s aloe vera. Ženy ocenia sladkú príchuť kokosu, exotické ovocie alebo príchuť granátového jablka, čo je opäť môj neoceniteľný pomocník a kabelkový všadeprítomný kamarát. V druhej časti sa budeme venovať zimnej starostlivosti o vlasy. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára