Preskočiť na hlavný obsah

Starostlivosť o pokožku v zime - časť III. - ruky

V prvých dvoch častiach som sa venovala tvári a vlasom, teraz by som rada upriamila pozornosť na ruky. 

RUKY

Počas zimy potrebujú naše ruky najintezívnejšiu starostlivosť. Pokožka na rukách je veľmi jemná a preto ju treba najmä v zime rozmaznávať. Základnú stratostliovsť by som rozdelila do troch skupín a to:

1. krémovanie,
2. masáž a
3. regenerácia pokožky.

Krémovanie

V zimnom období sú vhodnejšie mastnejšie krémy s obsahom kokosového, jojobového, arganového oleja, bambuckého masla alebo medu. Ruky treba krémovať počas celého dňa, najlepšie hneď po umytí rúk. Záchranou sú pre mňa mini balenia  do kabelky.

Platí tá istá zásada ako pri vlasoch, nikdy nechodťe von s mokrými rukami. Pokožka veľmi popraská, sčervenie, objavia sa puklinky, ktoré môžu byť časom veľmi bolestivé. V takomto prípade siahnite po verzii krému na popraskanú pokožku . Obsahuje pantenol, ekologicky pestovaný olivový olej a aktívne organické aloe vera. Hydratuje a chráni pokožku rúk od každodenného pôsobenia nečistôt, znečistenia a drsných povrchov.



Masáž
Masáž rúk si doprajte aspoň raz za týždeň. Začnite jemným peelingom a potom ruky natrite v hrubej vrstve. Niektorým ľuďom v zimnom období nepomáhajú ani krémy. Mám odskúšaný arganový olej. Ruky sú vláčne a jemné. Arganový olej mi pomáha aj na zhrubnutú kožu okolo nechtového lôžka

a zabraňujú tvorbe nepekných záderov. Kto vydrží, nech na noc na ruky natiahne rukavice, alebo aspoň počas celovečerného filmu. Odmenou mu bude jemnejšia a hydratovaná pokožka. 

Medzi moje obľúbenejšie krémy patrí krém na ruky s keratínom. Okrem spomínaného keratínu obsahuje aj olivový olej a aloe vera. Je ľahko vstrebateľný a necháva pokožku rúk zamatovo hebkú a jemnú.  No mojim top je intenzívny krém na ruky z radu Aloe nat. Krém obsahuje aktívny extrakt z BIO Aloe. Má v sebe zložky, ktoré hydratujú a starajú sa o citlivé ruky. Má veľmi príjemnú vôňu a hoci je mastnejší, rýchlo sa vstrebáva a zanecháva na rukách príjemný film.

Regenerácia
Pod regeneráciou pokožky mám na mysli prírodné kúry. Ruky potrebujú oddýchnuť, nabrať novú energiu. Do väčšej nádoby nasypte bylinky - kamilky či žihľavu a zalejte horúcou, nie však vriacou vodou. Po vychladnutí vložte ruky do misy aspoň na 15-20 minút. Po uplynutí času jemne osušte a v hrubej vstrve nakrémujte.

No moja osobná rada znie: rukavice vždy a všade ;o).

V ďalšej už štvrtej časti si povieme niečo o zimnej starostlivosti o pokožku nôh.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Ako to všetko začalo

Píše sa rok 2007 a mesiac po svadbe pristávame s manželom prvýkrát na Rodose.   Začiatok dovolenky je trochu hektický. "Ževraj" som obliata kávou vďaka turbulenciám v lietadle (toto si teda vôbec nepamätám 😊 ) a môj kufor končí v inom hoteli ako má. Ešteže je večer, z autobusu nič nevidím, cítim len vôňu mora a leta. Ráno je našťastie všetko v poriadku, kufor ma čaká na recepcii a dovolenka môže začať. Prvý dojem je neutrálny. Pochádzam z Kysúc, kde je vždy všetko zelené alebo pod snehom, takže vysušená krajina a „holo-kopec“, pri ktorom teraz bývame, ma moc nevedia očariť.   Ale potom to postupne začína, výlet do Lindosu, potulky historickým Rodosom, plavba loďou do Stegny a hŕba mini marketov, ktoré lákajú nielen čačkami ale aj oblečením a kozmetikou. Oblasť Kolymbie nám učaruje. Maličké učupené taverny s vynikajúcim gréckym jedlom a premyslenou stratégiou majiteľov, ako si kúpiť ďalšie a ďalšie pivo Mythos alebo iný nápoj (ku každému dostanete solené arašidy alebo puk

Čas dovoleniek sa blíži

  Leto máme predo dvermi. Ani sa nenazdáme a deťom začnú prázdniny. Odpadne im stres zo školy (aj nám rodičom), všetci sa budeme zaručene viac usmievať. Prijímať vitamín D konečne z iného zdroja ako "tabletkového" je na nezaplatenie. Slniečko nám bude svietiť až do samého večera a aj po práci sa budú dať podnikať výlety či už po vlastných alebo na bicykli. No a niekto sa možno bude tešiť na jeseň, lebo toho slniečka bude už jednoducho „too much“ (príliš veľa). Podaktorí strávime čas na Slovensku v jeho čarokrásnych zákutiach, iní dáme prednosť dovolenke pri mori. Či už obľubujeme tie isté destinácie a každoročne sa tam vraciame (lebo druhý domov), alebo túžime spoznávať nové krajiny, všade nás to slniečko bude sprevádzať. Kiežby sa dalo na dovolenku len-tak presunúť bez balenia všetkých tých nami potrebných vecí. Podaktorí to dokážu. Môj syn si do tábora s frflaním zbalí opaľovací krém a po príchode ho nepoužitý vybalí, lebo ho zabudol používať.  🤷‍♀️ Rokmi už ako tak

Čo je to spirulina?

Ako prvé, keď niekto povie spirulina, si predstavím zelenú tabletku, ktorú mám pravidelne jesť (najlepšie nalačno?) alebo sypký prášok, ktorý zmiešam s vodou a treba ho vypiť .....  (Prešla som si pitnou kúrou zo zeleného jačmeňa. Kým som si navykla na chuť, pri každom glgu som sa presviedčala, že veď je to pre moju očistu organizmu, stihol to dopiť manžel. Ešteže tak 😉. )                                                                                            Obr. č. 1 Ale čo to vlastne spirulina je? Odkiaľ pochádza, má nejakú históriu?  Boom spiruliny, chlorelly, zeleného jačmeňa je už dlhé roky tu, ale čo sa  za touto rastlinkou skrýva? Môžem jej veriť? A keďže nám pribudol nový  kozmetický rad práve so SPIRULINOU , tak som trochu googlila a prekladala, aby som sa nakoniec s vami podelila o tieto informácie. Spirulina, z latinčiny Arthrospira j e vlastne typ sinice – baktérie označovanej tiež ako  modro-zelená riasa, ktorá sa na Zemi vyskytuje už cez 3,5 miliardy rokov. Vďa