Preskočiť na hlavný obsah

Starostlivosť o pokožku v zime - časť IV. - nohy

V predchádzajúcich častiach som písala o tom, ako sa treba starať v zimnom období o pokožku  na tvári, o vlasy a ruky. Tento blog by som rada venovala nohám.


NOHY

Súčasťou každodennej starostlivosti by v zime mala byť aj starostlivosť o pokožku nôh. Nejde len o vhodný výber topánok, ponožiek ale aj o používanie tej správnej kozmetiky.
V zime krémujeme mastnejším krémom tvár, ruky, staráme sa o vlasy a skúšame rôzne kúry, no na nohy človek akosi zabúda. "Veď ich ani nie je vidieť, schovávam ich v topánkach", a potom sa vyzujem a vykladám ich, kde sa len dá.

Aspoň každý druhý večer by mala prísť tá správna chvíľa, kedy im treba dopriať aspoň ich 5 minút slávy. Ja osobne začínam peelingom. Konkrétne mätovým. Už po pár minútach mám euforický pocit, že ma lýtka akosi menej bolia a pokožka je prekrvenejšia. Obsahuje mätový extrakt, ekologicky pestovaný olivový olej a aktívne organickú aloe vera. Pomocou granuliek z olivových kôstok odstraňuje zvyšky odumretej pokožky. Dokonca aj mne, šteklivej, jemná masáž nôh prospieva a hlavne mi ponúka svieži pocit po celom dni strávenom v ťažkých zimných čižmách. Po  jemnom vysušení uterákom, netreba zabudnúť aj na miesta medzi prstami, nanesiem tenkú vrstvu krému určeného na nohy a šup do bavlnených ponožiek. 




Mojím favoritom je chladivý krém na nohy z aloe vera z radu produktov Aloe nat. Veľmi príjemne vonia, má upokojujúci  a regeneračný účinok, pokožka je hydratovaná.  Ak moje päty kričia hlasno "pomóóóóóc", na noc im doprajem hrubú vrstvu krému určeného na popraskané päty  alebo len  krém s aloe vera  a samozrejme obujem bavlnené ponožky.




V rámci mojej zvedavosti som vyskúšala aj parfumovaný krém na nohy s olivovým olejom a aloe vera. Popiska tvrdí, že by mal redukovať zápach a zanechávať svieži pocit na nohách. Napísané veľmi stroho, no pravdivo. Patrí medzi ďalších mojich pomocníkov... ešte šťastie, že polička v kúpeľni má nosnosť max. 10 kg. 


Raz do týždňa ponorím nohy do mätového kúpeľa. Používam naň soľný kúpeľ z radu produktov Herbolive. Okrem olivového oleja a mätového extraktu obsahuje aj rozmarín a nohy mi po 15tich minútach priam ďakujú.Odvážni by mohli vytiahnuť svoje vodné masážne prístroje na nohy a umocniť celkový zážitok /ale priznávam, to som neskúšala :) /.





Vcelku cenná rada od kozmetičky, napr. arganový olej vieme na noc aplikovať okolo nechtového lôžka a tiež na veľmi zničené a popraskané päty. Pri veľmi poškodenej a zničenej pokožke netreba čakať zázraky za jednu noc, no postupne by mohli nohy vyzerať k svetu, aj keď, leto je ešte veru ďaleko :).

V poslednej piatej časti si posvietim na cestovné balenia, keďže lyžovačka a prázdninové presuny sú ešte stále v plnom prúde. 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Čas dovoleniek sa blíži

  Leto máme predo dvermi. Ani sa nenazdáme a deťom začnú prázdniny. Odpadne im stres zo školy (aj nám rodičom), všetci sa budeme zaručene viac usmievať. Prijímať vitamín D konečne z iného zdroja ako "tabletkového" je na nezaplatenie. Slniečko nám bude svietiť až do samého večera a aj po práci sa budú dať podnikať výlety či už po vlastných alebo na bicykli. No a niekto sa možno bude tešiť na jeseň, lebo toho slniečka bude už jednoducho „too much“ (príliš veľa). Podaktorí strávime čas na Slovensku v jeho čarokrásnych zákutiach, iní dáme prednosť dovolenke pri mori. Či už obľubujeme tie isté destinácie a každoročne sa tam vraciame (lebo druhý domov), alebo túžime spoznávať nové krajiny, všade nás to slniečko bude sprevádzať. Kiežby sa dalo na dovolenku len-tak presunúť bez balenia všetkých tých nami potrebných vecí. Podaktorí to dokážu. Môj syn si do tábora s frflaním zbalí opaľovací krém a po príchode ho nepoužitý vybalí, lebo ho zabudol používa...

Ako to všetko začalo

Píše sa rok 2007 a mesiac po svadbe pristávame s manželom prvýkrát na Rodose.   Začiatok dovolenky je trochu hektický. "Ževraj" som obliata kávou vďaka turbulenciám v lietadle (toto si teda vôbec nepamätám 😊 ) a môj kufor končí v inom hoteli ako má. Ešteže je večer, z autobusu nič nevidím, cítim len vôňu mora a leta. Ráno je našťastie všetko v poriadku, kufor ma čaká na recepcii a dovolenka môže začať. Prvý dojem je neutrálny. Pochádzam z Kysúc, kde je vždy všetko zelené alebo pod snehom, takže vysušená krajina a „holo-kopec“, pri ktorom teraz bývame, ma moc nevedia očariť.   Ale potom to postupne začína, výlet do Lindosu, potulky historickým Rodosom, plavba loďou do Stegny a hŕba mini marketov, ktoré lákajú nielen čačkami ale aj oblečením a kozmetikou. Oblasť Kolymbie nám učaruje. Maličké učupené taverny s vynikajúcim gréckym jedlom a premyslenou stratégiou majiteľov, ako si kúpiť ďalšie a ďa...

Čo je to spirulina?

Ako prvé, keď niekto povie spirulina, si predstavím zelenú tabletku, ktorú mám pravidelne jesť (najlepšie nalačno?) alebo sypký prášok, ktorý zmiešam s vodou a treba ho vypiť .....  (Prešla som si pitnou kúrou zo zeleného jačmeňa. Kým som si navykla na chuť, pri každom glgu som sa presviedčala, že veď je to pre moju očistu organizmu, stihol to dopiť manžel. Ešteže tak 😉. )                                                                                            Obr. č. 1 Ale čo to vlastne spirulina je? Odkiaľ pochádza, má nejakú históriu?  Boom spiruliny, chlorelly, zeleného jačmeňa je už dlhé roky ...