Preskočiť na hlavný obsah

Starostlivosť o tvár a dekolt

 

Starostlivosť o tvár a dekolt


Článkov na túto tému je neskutočne veľa a stretla som sa aj s tým, že si občas aj protirečia. Ako každá žena mám obdobie, kedy sa „hecnem“ a poviem si, že ODTERAZ sa idem o svoju pleť starať.  Takže čo teraz?

Pomaly do 25-ky som neriešila žiadne denné/nočné krémy, odličovacie mlieka, vody, séra alebo dokonca masky. Tvár som si pekne opláchla ráno vodou, mydlom, naniesla make-up a bolo hotovo. Krém som používala zväčša jeden a aj to najradšej na celé telo. A tak to so mnou išlo vlastne až kým mi do života neprišiel náš eshop a nezačala som skúmať, na čo sa to všetko vlastne používa 😊.

Nemôžem dávať zaručené rady (študovala som teda úplne iný odbor 🙈 ), no odpozorované rokmi na mne môžem konštatovať:


  •        Používam denný/ nočný / očný krém z rovnakej produktovej rady

Výrobcovia vedia, prečo to robia. Pleťové krémy sa navzájom dopĺňajú a dodajú pokožke všetko potrebné. Z času na čas je vhodné krémy vymeniť úplne za iné (ale podľa mňa nie je nevyhnutné. Moja mama je celý život verná jednej značke a nevymenila by ju za nič na svete. Ja tiež skúšam všelijaké a vždy sa vrátim k tomu krému, ktorý mi robí najlepšie).

  •        Keď sa večer neodlíčim, ráno mi to pokožka vráti 

Aj keď make-up používam minimálne, v lete dokonca len BB-krém (klikni tu), tvár počas celého dňa nazbiera toľko nečistôt zo vzduchu, rúk  (Koľkokrát sa dotknete cez deň nevedomky tváre?), že je ozaj nevyhnutné večer pred spaním venovať trošku pozornosti aj poriadnemu odlíčeniu.

  •        Keď sa ráno neodlíčim, pleť sa mi cez deň rýchlejšie zamastí

Po noci prebehne na tvári toľko regeneračných procesov, že ráno by jedným z prvých krokov malo byť čistenie.  Či už je to  čistiaci gél alebo pena, je dôležité zmyť zo seba všetky nečistoty, ktoré by mi cez deň mohli upchať póry a pripraviť živnú pôdu pre zápaly pleti.

  •        Nie všetky krémy sú vhodné pre moju pokožku

Občas ma lákajú produkty, ktoré ešte nie sú vhodné pre moju pleť.  Narážam napríklad na vek – na kombináciu arganového, avokádového oleja a kyseliny hyalurónovej si jednoducho musím ešte počkať.

  •        Rešpektujem aj  ročné obdobie

Rokmi som zistila, že v lete, kedy sa viac potím, mi viac vyhovujú krémy na mastnú pokožku. Majú ľahšiu textúru a lepšie sa vstrebávajú. V zime a hlavne na noc znesiem krémy na suchú pokožku. 

  •        Aspoň raz do týždňa si doprajem peeling a masku na tvár

Pleť sa zbaví odumretej pokožky a lepšie sa vstrebávajú výživné látky z masky. Skúšam si vytvoriť „nedeľnú rutinu“, no nie vždy to vyjde.  No každý raz, keď sa mi to podarí, som za to vďačná (a aj moja pleť). Ponuku peelingov a masiek nájdete aj u nás na www.naturalcare.sk

  •        Používam toľko odličovacích tampónov, koľko je nutné

Platí, že by sme mali použiť toľko odličovacích tampónov, kým ten posledný nie je celkom čistý. Občas sa to ťažko realizuje. No keď chceme šetriť na tampónoch a jedným jediným si vybaviť celú rannú/večernú hygienu, postaráme sa len o to, že roznesieme nečistoty po celej tvári a pekne ich ešte zapracujeme do pokožky. (Na striedačku používam aj háčkované odličovacie tampóny, ktoré periem na 60tke, takže tá spotreba nie je až taká vysoká).

Dobre a teraz ruku na srdce... Stačí, že si ráno 2x posuniem budík a nestíham nič.  Ráno začína kolobeh deti, pes, práca, cvičenie, varenie a zrazu je večer. Občas s láskou, občas so sebazaprením si vždy ako-tak nachádzam čas aspoň na to odlíčenie. Taká je pravda :). 


Suma sumárom preskúmané, „vygooglené“ by správna denná/nočná  rutina podľa múdrych časopisov mala vyzerať asi takto:


Ráno:

Čistiaci prostriedok - pleťové mlieka, pleťové mydlá, peny a gély 

Tonikum - pleťové toniká ako aj micelárne vody 

Sérum

Očný krém  

Denný hydratačný krém  

Tvárový olej

Opaľovací krém

 

Večer:

Čistiaci prostriedok - pleťové mlieka, pleťové mydlá, peny a gély 

Tonikum - pleťové toniká ako aj micelárne vody

Sérum

Očný krém

Nočný hydratačný krém

Retinol

Tvárový olej


Čo poviete? Na mňa asi príliš 😇. 

                                                                                                                Katka 🧿


                                Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Ako to všetko začalo

Píše sa rok 2007 a mesiac po svadbe pristávame s manželom prvýkrát na Rodose.   Začiatok dovolenky je trochu hektický. "Ževraj" som obliata kávou vďaka turbulenciám v lietadle (toto si teda vôbec nepamätám 😊 ) a môj kufor končí v inom hoteli ako má. Ešteže je večer, z autobusu nič nevidím, cítim len vôňu mora a leta. Ráno je našťastie všetko v poriadku, kufor ma čaká na recepcii a dovolenka môže začať. Prvý dojem je neutrálny. Pochádzam z Kysúc, kde je vždy všetko zelené alebo pod snehom, takže vysušená krajina a „holo-kopec“, pri ktorom teraz bývame, ma moc nevedia očariť.   Ale potom to postupne začína, výlet do Lindosu, potulky historickým Rodosom, plavba loďou do Stegny a hŕba mini marketov, ktoré lákajú nielen čačkami ale aj oblečením a kozmetikou. Oblasť Kolymbie nám učaruje. Maličké učupené taverny s vynikajúcim gréckym jedlom a premyslenou stratégiou majiteľov, ako si kúpiť ďalšie a ďalšie pivo Mythos alebo iný nápoj (ku každému dostanete solené arašidy alebo puk

Prečo vyskúšať tuhé mydlá a tuhé šampóny?

  Prečo vyskúšať tuhé mydlá a tuhé šampóny?   Nejde o trend, ktorý býva niekedy neúprosný, ale skôr o celkové výhody, ktoré tieto tuhé šampóny a  tuhé kondicionéry ponúkajú. Už niekoľko mesiacov sú v ponuke tuhé šampóny a  tuhý kondicionér od spoločnosti VisOlivae. Nejde len o ich neskutočnú vôňu, ale aj fakt, že sa dajú kúpiť aj podľa typu vlasov – či už pre všetky typy , normálne a suché ; či mastné vlasy, dokonca šampón proti vypadávaniu vlasov .  Zaujímavý je tuhý šampón určený  na zjednotenie mosadzných tónov blond, bielych alebo sivých vlasov. Jeho sýta fialová farba je úplne úžasná. Zoberte si zloženie: kaolín, olivový olej, pšeničné proteíny, med, ricínový olej, bergamotový olej, bambucké maslo, kakaové maslo, vitamín E, arganový olej, levanduľový olej, vavrínový olej, olej z listov pelargónie, rozmarínový olej..... uf, kto to dočítal do konca. Podľa mňa „pecka“. Samé dobré veci pre naše vlasy.   Nie som v obore kozmetiky nejaká hviezda, no porovnaním zloženia tých

Čo je to spirulina?

Ako prvé, keď niekto povie spirulina, si predstavím zelenú tabletku, ktorú mám pravidelne jesť (najlepšie nalačno?) alebo sypký prášok, ktorý zmiešam s vodou a treba ho vypiť .....  (Prešla som si pitnou kúrou zo zeleného jačmeňa. Kým som si navykla na chuť, pri každom glgu som sa presviedčala, že veď je to pre moju očistu organizmu, stihol to dopiť manžel. Ešteže tak 😉. )                                                                                            Obr. č. 1 Ale čo to vlastne spirulina je? Odkiaľ pochádza, má nejakú históriu?  Boom spiruliny, chlorelly, zeleného jačmeňa je už dlhé roky tu, ale čo sa  za touto rastlinkou skrýva? Môžem jej veriť? A keďže nám pribudol nový  kozmetický rad práve so SPIRULINOU , tak som trochu googlila a prekladala, aby som sa nakoniec s vami podelila o tieto informácie. Spirulina, z latinčiny Arthrospira j e vlastne typ sinice – baktérie označovanej tiež ako  modro-zelená riasa, ktorá sa na Zemi vyskytuje už cez 3,5 miliardy rokov. Vďa